Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Yıl boyunca yani her dört mevsim balkon keyfi çıkarmak isteyenler için son yıllarda sıkça tercih edilen cam balkonlar oldukça ideal ve kullanışlı olma özelliği ile dikkat çekiyor. Hava koşulları ne olursa olsun ortamı kuru ve sıcak tutan cam balkonlar katlanır özelliğe de sahiptir. Fakat cam balkondan yeterince verimlilik elde edebilmek için bu işin ustalar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenen verimlilik sağlanamayacaktır.
 
Katlanır Cam Balkon Nasıl Yapılır?
 
Katlanır cam balkon yapılırken öncelikle kullanılan malzemenin kalitesinden ödün vermemek gerekir. Bunun yanı sıra gelişen teknolojiden de yararlanarak katlanır cam balkonun üretilmesi gerekir. Bu durumda cam balkon uzun süre problemsiz bir biçimde kullanılabilir. Bu neden ile işin profesyonel eller tarafından yapılması oldukça önemli bir konudur.
 
Cam balkonda önemli bir diğer konu da montajdır. Montaj en az katlanır cam balkonun üretimi kadar önemlidir. Cam balkon montajında iş ve işçi güvenliği konusu da ayrı bir dikkat gerektirir. Gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra montaj işlemi yan duvarlardan olmak üzere başlatılır. Sonrasında ise alt ve üst paletlerin de sabitleme işlemi ile kasa profilleri de montajlanır. Katlanır cam balkonun üretimi esnasında alınan ölçülere göre zaten yapılacak olan vidalama işlemi için vida yuvaları açılmıştır. Bu yuvalar dikkate alınarak vidalama işlemi dikkatli bir biçimde sağlanır. Atı ve üst kısımda bulunan frenleme sistemi de yapıldıktan sonra kanat ayarı da dikkat bir biçimde yapılır ki cam balkon açılmak istendiği durumda herhangi bir problem yaşanmasın.
 
Katlanır Cam Balkonun Avantajları
 
Gerekli olan tüm montaj işlemi tamamlandıktan sonra son kez kontroller yapılır. Bu kontroller bittiğinde herhangi bir sorun bulunmuyor ise montaj işlemi tamamlanır. Cam balkon soğuk hava koşullarından ortamı koruma özelliğinin yanı sıra yağmurlu havalarda suyun da içeri sızmasını engeller. Ayrıca soğuk havayı kestiği için ortamdaki hava sıcaklığının düşmesi engellenmiş olur.
 
İyi bir silikonlama işlemi yapıldığında da balkonun zamanla sararması da engellenir. Tüm bu işlemleri uzman ekibimiz ile Mar Alüminyum olarak ekonomik fiyatlar ile sağlıyoruz. Profesyonel çalışma ile işlerimizi tamamlıyoruz.