Alüminyum Korkuluk Sistemleri

Evlerin merdivenlerinde, teraslarında, balkonlarında ve yapıların daha birçok bölümünde uygulanan, emniyeti sağlayan ve ortama hoş bir görünüm katmak amacı ile yapılan dekorasyon malzemesine korkuluk denmektedir. Alüminyum profillerin kullanılması ile yapılan korkuluklara ise alüminyum korkuluk denmektedir. Korkuluk kelimesi küpeşte kelimesi ile aynı anlama gelmektedir.
 
Sektör içerisinde kendini hep ileride görerek, yenileyen, kolay uygulanabilir modern tasarımlar ortaya koyan firma geçen her gün kendini yenilemeyi sürdürmektedir.
 
Alüminyum korkuluk sistemleri konusunda imalat, satış ve montaj hizmeti gibi faaliyetler Mar Alüminyum tarafından verilmektedir. Kaliteli ürünler imal edebilmek için yeni ve modern makine teknolojileri kullanılmaktadır. Her türlü küpeşte ve sarf malzemeleri temin edilmektedir. Özel ölçülerde ürün imalatı yapılmakta olup, yapıya göre farklı tasarımlar üretilmektedir. Her kesimin ihtiyacına ve zevkine yönelik ekonomik çözümler sunulmaktadır.
 
Mar Alüminyum yeni serisi Electron ile korkuluk sistemlerinde yenilik kazandırmıştır.
 
Alurail Yeni Nesil Alüminyum Korkuluk Sistemleri
 
Hızlı değişmekte ve gelişmekte olan yapı sektörü ile yeni nesil korkuluk sistemleri sloganı ile yola çıkan “Alurail” yüksek imalat yeteneği ile hızlı bir şekilde gelişim göstermiştir. Dairesel, kare, dikdörtgen ve son olarak da oval-elips şekilli sistemleri tamamen eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tasarlayarak yapılarda korkuluk sistemlerinin yeni vazgeçilmez bir markası haline gelmiştir. Electron serisi ile sektöre yeni bir ivme kazandıran Alurail, sistemine özgün bir tasarımı ve modern bir etkisi vardır. Ayrıca ekonomik yapısı ve uygulama kolaylığı özellikleri ile piyasada fark yaratmaktadır.
 
Türkiye’de kendi sektörü içerisinde bayilik sistemine dâhil olarak Mar Alüminyum kurumsallaşma çalışmalarına Alurail’i katmıştır. Bu doğrultuda; sektör içerisindeki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, yurt içi başta olmak üzere yurt dışı ile güçlü bağlantılar kurmakta, seminer, fuar ve benzeri iş gezileri gibi birçok etkinliğe katılarak kendini en iyi konuma taşımaktadır.
 
Alüminyum Korkulukların Avantajları

  • Merdiven, balkon, teras ve havuz kenarları gibi yerlere güzel bir görünüm katmakta ve uzun ömürlü olarak yapıların değerini artırmaktadır.
  • Malzemelerin temizliği anlamında hiçbir bakım gerektirmemektedir. Yıllar boyu sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.
  • Paslanmaya sebebiyet vermez ve korozyona son derece dayanıklıdır.
  • Son derece sağlam ve hafif bir malzemedir.
  • Her yapıya uygun teknolojiler sunmaktadır.
  • İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Geri dönüştürülebilir doğayla dost bir üründür.