Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama Nedir?

6 metreye kadar uzunluğa sahip olan farklı alüminyum profillerin kesilmesi ve işlenmesi sonrasında pencere, kapı ve balkon sistemi olarak kullanılmasına Alüminyum doğrama denilmektedir. İşlevsel bir özelliğe sahip olan alüminyum doğrama, Mar alüminyum firmamızda hem ısı yalıtımlı hem de ısı yalıtımsız olarak üretilmektedir. Bu tercih müşteriye bırakılmaktadır.
Pasif evler dâhil olmak üzere, dünyadaki en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek amacı ile üretilen Alüminyum doğrama, uzun ömürlü bir yapıya sahip olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir.
 
Bütün iklim şartlarına dayanıklı olan alüminyum doğrama, konforlu ve şık çözümler sunmaktadır. Kullanılan diğer malzemeler belirli mevsimlere uygun iken, alüminyum doğrama hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Alüminyum doğrama çeşitli avantajlar sunmaktadır.
 
Alüminyum Doğramanın Avantajları
 
Uzun Ömürlü
Sert hava koşullarına ve korozyona karşı dayanıklı olan alüminyum doğrama, doğal korozyon önleyici bir yapıya sahiptir. Ayrıca eloksal denilen kontrollü oksitlendirme ile korozyon oluşturması engellemektedir. Bu nedenle uygulanan alüminyum doğrama ürünlerinin ömrü ortalama olarak 40 sene gösterilir.
 
Yüksek ve Düşük Sıcaklıklara Karşı Koruyucudur
Alüminyum doğrama kapı ve pencereler, hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini asla kaybetmezler ve korurlar. Yüksek ve geniş bir çerçeve aralıklarına sahip olan uygulamalarda çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Isı yalıtımlı olarak tasarlanan alüminyum doğramalarda, alüminyum çerçeveler ile yalıtımı sağlayan plastik aynı anda uzayıp kısalmaktadır.
 
Hassas Ölçülere Sahiptir
Hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olan alüminyum doğrama, yüksek bir uygulama hassasiyetine de sahiptir. Bu sayede isteğe bağlı olarak tasarlanma olanağı sunmaktadır. Bu da çok hassas ölçülerde üretildiğinin göstergesidir.
 
Geniş Açıklıklara İzin Vermektedir
Uygulanan alüminyum doğrama çerçeveleri çok dayanıklı olduğu için daha dar çerçeveler ile daha geniş camlar olarak kullanılmaktadır. Mimari olarak daha da zorlanır ve daha küçük çerçeveler ile daha geniş açıklıklar sunulmaktadır.
 
Bakımı Kolaydır
Doğası gereği alüminyum doğrama ürünlerinin tamamı yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizliği ile bakımı, ahşap ürünlere göre daha kolaydır. Buna göre alüminyum doğrama yağmur ile bile temizlenme özelliğine sahiptir.